SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaffeservis 16003377
nr 1600 3377
Kaffeservis
3 delar, nysilver, tidigt 1900-tal, trähandtag, monogram. Höjd: 10-20 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 26 februari 2024
kl 20:15:51
26/2 19:26:34
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.